Contact front desk

Barokní statek Benice byla láska na první pohled, když jsme se krátce po zasnoubení jeli do Benic podívat. Zaujalo nás prostředí, krásné prostranství uprostřed statku, špejchar i okolí s výhledem na koně, pole i lesy. Neměli jsme konkrétní představu o svém svatebním dni, ani o místě. Ale v Benicích na nás dýchl klid a pohoda. Najednou jsme si nedokázali představit, že hledáme jiné místo. Bylo nám jasné, že lepší místo již hledat nemusíme. Asi tu lítá Amor se šípem „Benice“

Na první schůzce jsme poznali také koordinátorku Martinu, která nás seznámila s možnostmi, jak by náš svatební den mohl vypadat. Dodala nám klid a pocit, že plánování svatby může proběhnout bez nervů a šedin, ale s úsměvem a klidem. Věděli jsme, že tady budeme v dobrých rukou a že celá svatba proběhne zde, od příprav, přes obřad, hostinu, focení, procházky, grilování, tancování a že se tu o nás skvěle postará nejen Martina, ale i kuchaři, číšnici a ostatní dodavatelé, kteří nám byli doporučeni.

Svatbu jsme nakonec uskutečnili o rok později, než jsme původně chtěli. Během roku, kdy jsme čekali na náš den D, nám dny zpříjemňovala myšlenka, že statek na nás čeká a že špejchar bude mít „nový kabát“. Když jsme se po roce na statek vrátili na návštěvu a viděli nový špejchar, začali jsme se těšit ještě víc.  

Svatba v Benicích začala už v pátek, kdy jsme na statek dorazili, abychom si vše připravili (tabuli, výzdobu, sladký bar…) a sobotní svatební den už si mohli jen užívat a nic neřešit. A tak to bylo. My si den užili a opravdu se stal dnem, na který vzpomínáme skoro každý den a který nám připomínají prstýnky, které jsme si zde vyměnili.

Jediné, čeho jsme se obávali byla předpověď počasí, která se každým dnem zhoršovala a předpovídala déšť a přeháňky. I když na naší svatbě to ještě 5 minut před obřadem vypadalo na to, že nevěsta a ženich půjdou k obřadu s deštníkem, tak i to nakonec vyšlo. Mraky najednou odešly, spadlo už jen pár kapek pro štěstí, a dokonce pro nás benické počasí připravilo odpolední duhu.

Svatební hostina a následný raut všem chutnal na jedničku s několika hvězdičkami. Nikdo z našich kamarádů a rodinných příslušníků nečekal, že si zde pochutnají úplně na všem – od kanapek, přes polévku, hlavní chod, saláty, burgery, řízečky až po „půlnoční“ gulášek.

Jsme moc rádi, že jsme poznali Benice, Martinu i celý personál. Moc všem děkujeme! Díky vám byl náš den ještě lepší než naše představy. A pokud to někomu zní až moc jako pohádka, tak my jsme rádi, že jsme součástí této pohádky.

Benice už jsou navždy v našich srdcích a my se sem budeme vracet – na výlety, na výročí, na oběd, na kafíčko nebo jen tak za Martinou a ostatními.

Děkujeme.

S láskou Lucy a Johnny

  1. 8. 2021

Máte zájem o rezervaci?

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.

Další reference

Další reference

Další akce

Máte zájem o rezervaci?

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.

Máte zájem o svatbu?

Pošlete nám počet hostů a Martina se vám ozve s nabídkou na míru.

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.