Historické místo uprostřed přírody

Svatba na statku

Prožijte svůj velký svatební den v naprostém soukromí na Benickém statku.

Barokní statek

Barokní statek Benice je romantické klidné místo uprostřed polí a luk v blízkosti zámku Konopiště, pouze 40 km od Prahy. Nabízíme uspořádání obřadu, svatební hostiny i ubytování v jednom místě až pro 120 hostů. V průběhu svatby je statek uzavřen pro veřejnost. Kompletní svatební servis řešíme individuálně s naší svatební koordinátorkou Martinou dle přání snoubenců. Své ANO si mohou snoubenci říct pod širým nebem na nádvoří statku, kde je možnost civilního i církevního svatebního obřadu. Nepřízeň počasí řešíme postavením velkého party stanu. Pro nevšední fotografie i zábavu během Vašeho slavnostního dne jsou k dispozici starokladrubští koně i historické kočáry, pro děti dětské hřiště a mini zoo.

Ikona cesty uprostřed lesa
Naprosté soukromí nedaleko Prahy
Ikona starobylého kočáru
Možnost projížďky
kočárem
Ikona parkoviště
Vysokokapacitní parkoviště
Ikona dětského hřiště se skluzavkou
Zábava pro děti 
v rámci areálu
Nevěsta nasazuje prsten ženichovi

Svatební den

Svatební den je jedinečným a nezapomenutelným okamžikem života každého člověka. Vychutnejte si jej ve výjimečném prostředí statku třeba i projížďkou v kočáře taženým starokladrubskými koňmi

Svatební tabule

Svatební hostina

Svatební menu vám obstará naše domácí restaurace. Vybrat si můžete z klasického svatebního menu, rautu či grilování. Nebo si menu můžete nakombinovat dle své chuti.

Nevěsta nasazuje prsten ženichovi

Ubytování

Na našem statku nabízíme 15 vícelůžkových pokojů a apartmánů k ubytování. Celkem se v pokojích může vyspat až 55 hostů a naše velké parkoviště, zajistí, aby všichni zaparkovali bez problému.

Právě připravujeme

Svatba v zimě

Řekněte si u nás své ANO i v zimě! Barokní statek Benice nabízí unikátní příležitost pro milovníky svateb na sněhu. Obřad pro vás dokážeme připravit i na zasněženém prostranství a následné oslavy se svatební hostinou na vás budou čekat v zateplené hlavní síni. Kompletní svatební servis řešíme individuálně s naší svatební koordinátorkou Martinou dle přání snoubenců.

Za 22 let si u nás řeklo své ANO
téměř 450 párů

Manželé Šanderovi

Manželé Turští

Benice byly prvním místem, na které jsme se při plánování svatby jeli podívat. Zalíbilo se nám tam tak, že už  jsme jinam nejeli.

Manželé Kaštilovi

Manželé Pilnajovi

Hledali jsme místo obklopené přírodou, kde nebudeme nikoho rušit a hlavně nikdo nebude rušit nás. Statek Benice toto splňuje na jedničku a jako bonus vám k tomu dá krásnou přírodu, kde se fotky dělají jedna báseň.

Máte zájem o svatbu?

Pošlete nám počet hostů a Martina se vám ozve s nabídkou na míru.

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.