Contact front desk

Kurz začátečník

Určený pro jezdce bez jakýchkoliv předchozích zkušeností.


Přístup k začátečníkům je zcela specifický, neboť se musí počítat s jejich neznalostí koňského prostředí a chování koní. Je nutné doslova každý krok vysvětlit, názorně předvést a následně nechat vyzkoušet. Výcvik je též časově náročný a začátky jsou plné chyb a omylů. Naši zkušení instruktoři jsou tu však pro vás a věříme, že si kurz pod jejich vedením užijete.

Jak probíhá lekce

Jednomu jezdci na lonži se věnuje zkušený vedoucí po celou délku lekce. Lekce trvá 60minut včetně základní péče o koně před nasedláním, nasedlání a nauždění koně pod dozorem vedoucí která se prioritně věnuje jednomu jezdci. Odvedení koně na jízdárnu, kde se dozvíte co je potřeba ještě před samotném nasednutí na koně. Ježdění trvá 30 minut, s koncem ježdění sesedneme z koně a odvedeme ho do stájí, kde se dozvíme zakladní informace péče o koně po ježdění.
Výcvikem na lonži se jezdec učí jezdit a přebírat úplné základní dovednosti spojené s přípravou koně k ježdění. Také se učí, jak sedět na koni a přizpůsobit se pohybu koňského hřbetu a hledání rovnováhy.

Cílem kurzů je jezdce začátečníka seznámit s korektním sedem na koni, způsobem pobízení v základních chodech krok/klus a umožnit osvojení si  kontrolované samostatné vedení koně.

Lekce trvá 60 minut včetně  odvedení koně na jízdárnu, nasednutí, sesednutí a odvedení koně zpět do stájí. Jízda na koni trvá 45 minut.

Skupině max. 4  jezdců se věnují zkušení vedoucí po celou délku lekce. Lekce trvá cca 120 minut, včetně základní péče o koně před a po ježdění. Začínáme proškolením jezdců o bezpečnosti kolem koní a ve stáji. Jezdci si vyzkouší péči o koně (čištění, sedlání, uzdění) dle svých fyzických možností. Ježdění trvá 45 minut. Při výcviku se jezdec učí správný posed, jak se přizpůsobit pohybu koňského hřbetu a hledání rovnováhy. Na konci odvedeme koně do stájí, kde se dozvíte základní informace o péči o koně po ježdění. Cílem kurzu je jezdce začátečníky seznámit s přípravou koně k jízdě, korektním sedem na koni, způsobem pobízení v základních chodech a umožnit tak jezdcům osvojit si samostatné vedení koně.

Obsah lekcí

Správné držení těla a rovnováhy. Používání správných pobídek v kroku a trénink přechodů (zastavení, krok) i klusu (vnímání pohybu koně, hledání rovnováhy).
Pozvolná příprava jezdce na přeřazení do skupinových výcvikových hodin.

Povinná výbava jezdce:

Jezdecké boty (perka nebo jezdecké vysoké boty), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba a vyztužená vesta.
Možnost zapůjčení  za poplatek.

Cena

800 Kč vč. DPH

Individuální hodina 60 min
Doba v sedle 30 min

990 Kč vč. DPH

Skupinová lekce pro max. 4 jezdce 120 min
Doba v sedle 45 min

Doporučení - příprava začátečníka v průměru časově zabere dva kurzy, proto doporučujeme 2 × 5 lekcí k postupu do pokročilých. Lze si zakoupit i balíček lekcí za výhodnější ceny. Pro více informací nás kontaktujte.

Chcete vědět víc, nebo se přihlásit?

Napište nám, o co byste měli zájem a Monika se vám ozve zpět

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.