Contact front desk

Kurz začátečník

Určený pro jezdce bez jakýchkoli předchozích zkušeností.

Přístup k začátečníkovi je zcela specifický, neboť se musí počítat s jeho neznalostí koňského prostředí a chování koní, je nutné doslova každý krok vysvětlit, názorně předvést a následně nechat vyzkoušet. Vedoucí výcviku se tak musí obrnit trpělivostí a zaujmout přístup učitele. Výcvik je též časově náročný. Po začátečníkovi chceme aby udělal nebo se alespoň pokusil udělat  to co mu jednoduše vysvětlíme na případné chyby upozorníme a jezdec je zkusí napravit. Začátky jsou plné chyb a omylů. Někomu budou na lonži (dlouhý provaz na kterém kůň chodí dokola) stačit tři hodiny, někdo na lonži stráví o pár hodin více. V okamžiku ukončení  výcviku na lonži se jezdec začne pohybovat po jízdárně samostatně jako začátečník (mírně pokročilý).

Jak probíhá lekce

Jednomu jezdci na lonži se věnuje zkušený vedoucí po celou délku lekce. Lekce trvá 60minut včetně základní péče o koně před nasedláním, nasedlání a nauždění koně pod dozorem vedoucí která se prioritně věnuje jednomu jezdci. Odvedení koně na jízdárnu, kde se dozvíte co je potřeba ještě před samotném nasednutí na koně. Ježdění trvá 30 minut, s koncem ježdění sesedneme z koně a odvedeme ho do stájí, kde se dozvíme zakladní informace péče o koně po ježdění. Výcvikem na lonži se jezdec učí jezdit a přebírat úplné základní dovednosti spojené s přípravou koně k ježdění. Také se učí, jak sedět na koni a přizpůsobit se pohybu koňského hřbetu a hledání rovnováhy.

Cílem kurzů je jezdce začátečníka seznámit s korektním sedem na koni, způsobem pobízení v základních chodech krok/klus a umožnit osvojení si  kontrolované samostatné vedení koně.

Lekce trvá 60 minut včetně  odvedení koně na jízdárnu, nasednutí, sesednutí a odvedení koně zpět do stájí. Jízda na koni 45minut.

Obsah lekcí

Správné držení těla a rovnováhy. Používání správných pobídek v kroku a trénink přechodů (zastavení, krok) i klusu (vnímání pohybu koně, hledání rovnováhy).
Pozvolná příprava jezdce na přeřazení do skupinových výcvikových hodin.

Povinná výbava jezdce:

Jezdecké boty (perka nebo jezdecké vysoké boty), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba vyztužená vesta nebo chránič páteře. Možnost zapůjčení  za poplatek.

Cena

700 Kč vč. DPH

Individuální hodina 60 min

3.250 Kč vč. DPH

Permanentka cena 5 lekcí

Doporučení - příprava začátečníka v průměru časově zabere dva kurzy, proto doporučujeme 2 × 5 lekcí k postupu do pokročilých.

Chcete vědět víc, nebo se přihlásit?

Napište nám, o co byste měli zájem a Monika se vám ozve zpět

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.