Contact front desk

Kurz pokročilý

Pro jezdce, který prošel základním výcvikem a už umí samostatně ovládat koně po jízdárně v kroku, klusu, zvládá přechody a zastavení.

Cílem kurzu je posunutí se na takovou úroveň, na které je jezdec schopen úplné samostatnosti ve všech chodech. Zvládá jízdárenské cviky, vést koně v kroku, klusu a cvalu a zpět. Kurzy nejsou omezeny počtem lekcí, ale stupněm dosažených dovedností  jezdce. Na jízdárně se mohou pohybovat maximálně čtyři jezdci pokročilý a lekce se vždy přizpůsobuje nejméně zkušenému jezdci ve skupině.  Cílem kurzu je zakončení poslední hodinu procházkou (krok, klus) po okolí statku, kde si vyzkoušíte jak se koník chová venku v terénu (přírodě).

Jak probíhá lekce

Pod vedením vedoucího výcviku si odvedeme koně na jízdárnu, kde si všichni nasedneme a budeme se zdokonalovat nejen ve správném vedení koně, sedu, držení těla a pobídkách, ale také už i cviků s koněm.  Následující lekce se odvíjejí od nejméně zkušeného jezdce ve skupině. Po ukončení výcvikové hodiny si všichni seskočíme z koně na jízdárně a odvedeme ho pod dozorem do stáje.

Lekce trvá 60 minut včetně  odvedení koně na jízdárnu, nasednutí, sesednutí a odvedení koně zpět do stájí. Jízda na koni 45minut.

Obsah lekcí

Správné držení těla a rovnováhy,
používání správných pobídek v kroku, klusu a cvalu.
Trénink přechodů (zastavení, krok, klus, kruhy, atd.).

Povinná výbava jezdce:

Jezdecké boty (perka nebo jezdecké vysoké boty), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba vyztužená vesta nebo chránič páteře. Možnost zapůjčení  za poplatek.

Cena

700 Kč vč. DPH

Individuální hodina 60 min

3.250 Kč vč. DPH

Permanentka cena 5 lekcí

Doporučení - příprava začátečníka v průměru časově zabere dva kurzy, proto doporučujeme 2 × 5 lekcí k postupu do pokročilých.

Chcete vědět víc, nebo se přihlásit?

Napište nám, o co byste měli zájem a Monika se vám ozve zpět

Formulář byl úspěšně odeslán.
Oops! Něco se během odesílání pokazilo.